APTAMIL - QUMESHT FORMULE "PRONUTRA+" - 400G, +24 MUAJ

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
1,600L /COPE

MOSHA:
MARKA:
PRODUKTI:
ORIGJINA:
PESHA:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Zgjidhni Aptamil, për fëmijë të shëndoshë!

Përshkrimi:

Aptamil eshte vazhdimisht ne kerkim te formulave te reja qe plotesojne nevojat ushqyese te femijes ne cdo moshe.

Keshtu Aptamil Pronutra+, qumeshti formule krijuar posacerisht per femije pas vitit te dyte te jetes, ne menyre qe te marre te gjitha vlerat ushqyese te qumeshtit.

Specifika:

  • Me pak yndyre te ngopur, me pak natriumi dhe me pak proteina sesa ne qumeshtin e lopes
  • Perzierje e patentuar e prebiotikeve per floren e zorreve te shendetshme
  • Te gjitha vitaminat, mineralet dhe mikroelementet e rendesishme
  • Eshte i pasur me hekur per te parandaluar anemine.
Përgatitja:
  • Perpara pergatitjes duhen lare duart dhe sterilizuar biberoni


  • Ngrohni sasine e duhur te ujit ne temperaturen 70°C
  • Hidhni sasine e duhur te qumeshtit pluhur ( udhezimet jane ne pjesen e pasme te paketimit)
  • Mbylleni biberonin dhe tundeni vertikalisht dhe fort per 10 sekonda derisa pluhuri te jete shkrire
  • Perpara se te ushqeni femijen, verifikoni qe qumeshti eshte ne temperaturen e duhur
Rrezik alergjie: Qumesht, Peshk, Soje.

Sasia: 400 gr.

Aptamil, me ju në çdo hap të fëmijës tuaj!