APTAMIL - QUMESHT FORMULE 800G/ 6 - 12MUAJSH "CAESAR BIOTIK 1" - 5391522475991

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
3,300L /COPE

MOSHA:
PESHA:
MARKA:
PRODUKTI:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Pershkrimi:
Shendeti per femijet eshte gjithmone prioritar!
Aptamil Caesar Biotik 2 perdoret per femijet prej 6 deri ne 12 muaj.
Qumeshti ka nje formule unike e cila e mbeshtet sistemin imunitar te bebeve qe kane lindur me lindje cezariane dhe nuk mund te ushqehen me qumeshtin e nenes.
Formula permban oligosakaride porbiotike , klinikisht e testuar qe te ule rrezikun e infeksioneve.
Me 2 fikozilaktoza, nje oligosakarid strukturisht identik me ate te qumeshtit te gjirit, me dobi ne funksione imune.
Acidet ushqyese LCPUFA (DHA & ARA) bashke me vitaminat si C, D, E dhe zinku kontribojne ne funksionimin normal te sistemit imunitar.

Udhezime per perdorim:

  • Lani mirë duart, sterilizoni të gjitha enët e përdorura në përgatitjen e formulës dhe sigurohuni që skaji i paketimit të jetë i pastër.
  • Zieni ujin e pijshëm për përgatitjen e formulës së qumështit për 5 minuta, më pas lëreni të ftohet në rreth 40°C. Hidhni në enën (shishen) e përgatitur sasinë e ujit të zier dhe të ftohur që kërkohet sipas dozës për një vakt.
  • Dozoni pluhurin me lugë në kapakun e paketimit, të niveluar me ndihmën e skajit brenda kutisë. Shtoni pluhurin sipas tabelës së dozimit në enën e përgatitur (shishja për fëmijë).
  • Mbyllni enën dhe tundeni vertikalisht dhe fuqishëm për 10 sekonda. Është shumë e rëndësishme të respektohet mënyra dhe koha e përzierjes për të tretur pluhurin në mënyrë korrekte.
  • Kontrolloni temperaturën e formulës së qumështit të përgatitur në kyçin tuaj (rreth 37°C).

Perberesit:
Laktoza (nga qumështi i lopës), qumështi i lopës i skremuar, galaktooligosakaridet (nga qumështi i lopës), proteina e qumështit të lopës, vaj peshku, klorur kaliumi, citrat natriumi, klorur kolinë, klorur magnezi, magnez hidrogjen fosfat, bincatterlf, sufat magnezi, Citidinë 5'-monofosfat, Adenozinë 5'-monofosfat, L-karnitinë, D-pantotenat kalciumi, sulfat bakri, retinil palmitat, hidroklorur tiaminë, jodur kaliumi, sulfat mangani, fitomenadione, D-biotinë, vajra vegjetale (vaj luledielli i pasur me acid oleik, vaj kokosi, vaj rapese, vaj luledielli, në përmasa të ndryshme), hirrë e demineralizuar (nga qumështi i lopës), koncentrat i hirrës (nga qumështi i lopës), fruktooligozaharide, fosfat tricalcic, vaji Mortierella2 alpin, 'Fukosillactose (2'-FL), citrat kaliumi, acid L-askorbik, emulsifikues (lecitin (sojë)), inositolsulfat feros, natriumi uridine 5'-monofosfat, antioksidant (askorbil palmitat), inozinë natriumi 5'-monofosfat, nikotinamid, natriumi guanozinë 5'-monofosfat, DL-alfa-tokoferil acetat, riboflavinpiridoksinë hidroklorur, acid, pteroilmonoglutamik, selenit natriumi, kolekalciferolcianokobalaminë.
Sasia: 800 gr.
I testuar dhe provuar klinikisht.

Cilesi dhe kujdes per femijet tuaj!