APTAMIL - QUMESHT FORMULE 800G/0 - 6 MUAJSH "CAESAR BIOTIK 2" - 5391522475977

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
3,300L /COPE

MOSHA:
PESHA:
MARKA:
PRODUKTI:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Pershkrimi:
Nuk ka gje me te rendesishme se shendeti i femijes!
Aptamil Caesar Biotik 1 eshte qumesht qe perdoret per femijet 0 deri ne 6 muaj.
Qumeshti ka nje formule unike e cila e mbeshtet sistemin imunitar te bebeve qe kane lindur me lindje cezariane dhe nuk mund te ushqehen me qumeshtin e nenes.
Formula permban oligosakaride porbiotike , klinikisht e testuar qe te ule rrezikun e infeksioneve.
Me 2 fikozilaktoza, nje oligosakarid strukturisht identik me ate te qumeshtit te gjirit, me dobi ne funksione imune.
Acidet ushqyese LCPUFA (DHA & ARA) bashke me vitaminat si C, D, E dhe zinku kontribojne ne funksionimin normal te sistemit imunitar.

Udhezime per perdorim:

  • Lani mirë duart, sterilizoni të gjitha enët e përdorura në përgatitjen e formulës dhe sigurohuni që skaji i paketimit të jetë i pastër.
  • Zieni ujin e pijshëm për përgatitjen e formulës së qumështit për 5 minuta, më pas lëreni të ftohet në rreth 40°C. Hidhni në enën (shishen) e përgatitur sasinë e ujit të zier dhe të ftohur që kërkohet sipas dozës për një vakt.
  • Dozoni pluhurin me lugë në kapakun e paketimit, të niveluar me ndihmën e skajit brenda kutisë.Shtoni pluhurin sipas tabelës së dozimit në enën e përgatitur (shishja për fëmijë).
  • Mbyllni enën dhe tundeni vertikalisht dhe fuqishëm për 10 sekonda. Është shumë e rëndësishme të respektohet mënyra dhe koha e përzierjes për të tretur pluhurin në mënyrë korrekte.
  • Kontrolloni temperaturën e formulës së qumështit të përgatitur në kyçin tuaj (rreth 37°C).

Perberesit:
Laktozë (nga qumështi i lopës), galaktooligosakaridet e qumështit të lopës së skremuar (nga qumështi i lopës), proteina e qumështit të lopës, vaj peshku, A klorur kaliumi citrate natriumi, kolinë klorur magnezi, klorur magnezium, hidrogjen, fosfat taurine, Bifidomonophtencocerium, 5-5 Kalciumi D-pantotenat, sulfat bakri, retinil, palmitat, tiaminë, hidroklorur kalium, jodur sulfat mangani, Fitomenadion, D-biotin, vajra vegjetale (vaj luledielli i pasur me acid oleik, vaj kokosi, vaj rapese, vaj luledielli, në përmasa të ndryshme), hirrë e demineralizuar (nga qumështi i lopës), koncentrat i hirrës (nga qumështi i lopës),
fructooligozaharide, fosfat tricalcic, Mortierella alpina vaj,
2'Fukosillaktozë (2'-FL), acid citrat kaliumi, L-emulsifikues, askorbik, lecitinë soje, inozitol sulfat feros natriumi, uridin 5'-monofosfat, antioksidant (ascorbil palmitat), inozinë natriumi, 5'-monofosfat,
nikotinamid natriumi, guanozinë, 5'-monofosfat, DL-alfa tokoferil, acetat riboflavinë, piridoksinë hidrokloru,r acid pteroilmonoglutamik natriumi selenit, kolekalciferol, cianokobalaminë.
Sasia: 800 gr.
I testuar dhe provuar klinikisht.

Per nje rritje te shendetshme te femijes!