MILUMIL - QUMESHT FORMULE 550G/ 24+ MUAJSH - 4008976033264

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
1,400L /COPE

MOSHA:
PESHA:
MARKA:
PRODUKTI:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Pershkrimi:
Milupa Milumil 2+ ndjek rekomandimet aktuale të ekspertëve gjermanë të të ushqyerit. Ai përmban një formulë të përshtatshme për moshën 24 muajsh te: vitaminës D dhe kalciumit, të rëndësishme për rritjen dhe zhvillimin e kockave; përmbajtje proteinash të përshtatshme për moshën dhe jod për gjëndrën tiroide.

Udhezime per pergatitje:

  • Gjatë përgatitjes, ndiqni me kujdes udhëzimet për përdorim. Përgatitja dhe ruajtja e gabuar mund të çojë në probleme shëndetësore për shkak të rritjes së mikrobeve të padëshirueshme. Përgatitni ushqimin të freskët para çdo vakti dhe ushqeni menjëherë. Mos e ripërdorni ushqimin e mbetur. Qumështi i fëmijëve Milumil 2+ mund të përgatitet i ftohtë ose i ngrohtë. Megjithatë, mos i ngrohni në mikrovalë (rrezik mbinxehjeje).
  • 1. Nëse është e nevojshme, zieni ujin e pijshëm të freskët dhe lëreni të ftohet përafërsisht 40 °C.
  • 2. Hidhni sasinë e nevojshme të ujit të ftohtë ose të ngrohtë në një filxhan.
  • 3. Shtoni sasinë e kërkuar të pluhurit me lugën matëse të mbyllur (të niveluar plot).
  • 4. Përziejeni, kontrolloni për temperaturën e pirjes (rreth 37 °C).

Perberesit:
Qumësht i skremuar (30%), vajra vegjetale (luledielli, farat e rapit, kokosi) (26%), laktoza (nga qumështi), galaktooligosakaridet (nga qumështi), produktet e hirrës (nga qumështi), ortofosfati i kalciumit, citrat kaliumi, fruktoolitë SHFIL, karbonat kalciumi, klorur kalciumi, vitaminë C, emulsifikues (LEcitin soje), klorur kolinë, citrat natriumi, sulfat hekuri, klorur kaliumi, inositol, klorur magnezi, antioksidant (palmitat askorbil), vitaminë E, acid pantotenik, vitaminë B2, Vitamina A, Vitamina D, Vitamina B6, vitamina B1, jodur kaliumi, acid folik, vitaminë K, biotinë, vitaminë B12.
Alergjene: Peshku dhe derivatet e peshkut, qumështi dhe derivatet e qumështit, derivatet e sojës dhe sojës.
Sasia: 550g.
I testuar dhe provuar klinikisht.

Rritemi se bashku!