APTAMIL - QUMESHT FORMULE PER TRAJTIMIN E KOLIKAVE & KONSTIPACIONIT "COMFORT 1" - 400G, 0-6 MUAJSH

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
1,800L /COPE

MOSHA:
MARKA:
PRODUKTI:
ORIGJINA:
PESHA:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Aptamil, fillim i sigurtë për të voglin tuaj!

Përshkrimi:

Formule me perberje unike qe trajton kolikat infantile, konstipacionin si edhe regurgitimin e lehte nepermjet ushqimit.
Shkak i ketyre crregullimeve mendohet te jene: sistemi intenstinal delikat dhe funksionet tretese te pamaturuara. 
Kolikat prekin deri ne 20% te bebeve, kapslleku prek deri 15% te bebeve.

Specifika:

 • Raporti 9:1 i prebiotikeve scGOS/lcFOS permireson karakteristikat e jashteqitjes
 • Prania e niseshtese parandalon marrjen e tepert te ajrit
 • LCPUFAs (omega-3 and omega-6)  mbeshtet zhvillimin e trurit dhe te syve
 • Proteinat e hirres te hidrolizuara, lehtesojne tretjen dhe jashteqitjen
 • Sasia e pranishme e laktozes eshte e reduktuar per te lehtesuar shqetesimet abdominale
 • Beta-palmitati ndihmon ne perthithjen e yndyres dhe kalciumit duke pakesuar keshtu precipitimin e kalciumit i cili shkakton konstipacion
 • Gjithashtu permban antioksidante duke mbrojtur foshnjen nga veprimi i radikaleve te lira

Përbërësit:

100% proteina hirre, laktoze, ß-palmitat, perzierje patente prebiotikesh scGOS/lcFOS (raport 9:1), niseshte,  LCPUFAs (omega-3 and omega-6), 

Përgatitja:

 • Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet
 • Zieni uje te fresket dhe lereni te ftohet ne temperaturen 40°C
 • Mateni sasise e kerkuar te ujit ( referojuni tabeles udhezuese) ne nje shishe te sterilizuar
 • Perdorni lugen qe gjendet brenda kutise dhe sheshojeni pluhurin te niveluesi
 • Mos e ngjeshni ose shtoni pluhurin
 • Shtoni sasine e sakte te pluhurit ne uje, qe mund ta gjeni ne tabelen udhezuese ne anen e pasme te paketimit
 • Mbylleni shishen dhe tundeni menjehere, fort dhe vertikalisht për 10 sekonda derisa pluhuri te jete tretur
 • Ftoheni shishen nen uje te rrjedhshem dhe kontrolloni temperaturen
 • Perdoreni ushqimin menjehere

Sasia: 400 gr.

Ju keni kërkuar qumështin më të mirë për fëmijën tuaj, Aptamil jua ka sjellë atë!