APTAMIL - QUMESHT FORMULE PA LAKTOZE - 400G, +0 MUAJ

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
1,800L /COPE

MOSHA:
MARKA:
PRODUKTI:
ORIGJINA:
PESHA:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Ne kujdesemi për familjen tuaj!

Përshkrimi:

Aptamil lactose free, eshte formule e kompletuar per trajtimin e intolerances ndaj laktozes dhe diarrese.

Intoleranca ndaj laktozes eshte pamundesia e organizmit per te perpunuar laktozen.

Nje sasi e saj kalon e patretur ne zorre duke shkaktuar shqetesime si: dhimbje abdominale, fryrje barku, spazma, flatulence, diarre.

Kur nje bebe vuan nga intoleranca ndaj laktozes apo nga deficitet e laktazes zgjidhja me mire eshte trajtimi nepermjet ushqyerjes me Aptamil Lactose Free.

Specifika:

 • Klinikisht pa laktoze
 • Pa sukroze
 • Bazuar 100% ne kazeine
 • I jep qumeshtit nje shije te pranueshme nga femijet
 • Per te rivendosur balancen hidrike, Aptamil Lactose Free ka nje osmolaritet te ulet (150mOsmol/l) osmolariteti170 mOsmol/kg)

Përbërësit:

100% proteina hirre, ß-palmitat, perzierje patente prebiotikesh scGOS/lcFOS (raport 9:1), niseshte,  LCPUFAs (omega-3 and omega-6), vitamina dhe minerale, antioksidante.

Përgatitja: 

 • Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet
 • Zieni uje te fresket dhe lereni te ftohet ne temperaturen 40°C
 • Mateni sasise e kerkuar te ujit ( referojuni tabeles udhezuese) ne nje shishe te sterilizuar
 • Perdorni lugen qe gjendet brenda kutise dhe sheshojeni pluhurin te niveluesi
 • Mos e ngjeshni ose shtoni pluhurin
 • Shtoni sasine e sakte te pluhurit ne uje, qe mund ta gjeni ne tabelen udhezuese ne anen e pasme te paketimit
 • Mbylleni shishen dhe tundeni menjehere, fort dhe vertikalisht për 10 sekonda derisa pluhuri te jete tretur
 • Ftoheni shishen nen uje te rrjedhshem dhe kontrolloni temperaturen
 • Perdoreni ushqimin menjehere

Vlerat ushqyese për 100ml qumësht të përgatitur:

 • Energji  - 276kj /66kcal 
 • Yndyrna  - 3,4gr prej te cilave: (te ngopura  - 1,5 g, te pangopura me lidhje njefishe - 1.3g, te pangopura me lidhje shumefishe - 0.60g)
 • Acid linoleik (LA) - 448mg; α-Acid linoleik(ALA) - 55mg; Acid arakidonik (AA) - 17mg;  Acid dokosahekzanoik (DHA) - 17mg;
 • Karbohidrate  - 7.6g prej te cilave: (sheqerna - 1.2g, laktoze polyol < 0,007g, inositol - 7.3mg)
 • Proteina - 1.3g
 • Kazeine - 1.3g
 • Vitamina:  Vitamine A - 58μg; Vitamine D - 1.4μg; Vitamine E - 1.2mg TE; Vitamine K - 4.4μg; Vitamine C -  9.3mg;  Vitamine B1 - 0.07mg; Vitamine B2 - 0.14mg; Vitamine B3 - 0.43mg; Vitamine B6 - 0.05mg; Folate - 14 μg; Vitamine B12 - 0,17μg;  Biotin - 1.6μg; Acid Pantotenik - 0.53mg
 • Minerale: Natrium - 22 mg; Kalium - 80mg; Klorid - 51mg; Kalcium - 68mg; Fosfor - 49mg; Magnez  - 5.6mg; Hekur - 0.71mg; Zink - 0.48mg; Baker - 0.05mg; Mangan - 0.01mg; Fluor ≤ 0.006mg, Selen - 3,0μg; Jod - 13μg, L-karnitine - 2.1mg; Koline - 22mg
 • Taurine - 5.4mg
 • Nukleotide - 2.3mg

Rrezik alergjie: Peshku, Soja, Qumeshti.

Sasia: 400 gr.

E ardhmja e tyre fillon tani, me Aptamil!