APTAMIL - QUMESHT FORMULE KUNDER REFLUKSIT GASTRO-EZOFAGEAL "AR 2" - 400G, 6-12 MUAJSH

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
1,800L /COPE

MOSHA:
MARKA:
PRODUKTI:
ORIGJINA:
PESHA:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Ne kujdesemi për familjen tuaj!

Përshkrimi:

Aptamil AR (Anti Reflux) eshte ushqim per nevoja speciale mjekesore qe jepet me keshillen dhe nen vezhgimin e mjekut.
Refluksi ndodh kur permbajtja e stomakut kthehet ne ezofag pas ushqyerjes, regurgitimi ndodh kur kjo mase arrin ne goje.

Formula eshte e pershtatshme per pas muajit te 6 te jetes.


Specifika:

 • Permbajtja e pastes se krijuar nga bishtajat e karobit, sjell trashjen e formules, por pa ndikuar te vlerat ushqyese te saj duke reduktuar me 78% episodet e regurgitimit
 • Formule e gjenerates se re qe permban prebiotike scGOS/lcFOS, postbiotike & HMO 3’GL, (oligosaharide qe gjenden ne qumeshtin e gjirit) kombinim i provuar shkencerisht qe permireson mikrobioten dhe forcon imunitetin e bebeve
 • Gjate fillimit te perdorimit te formules anti-refluks do vihet re nje ndyrshim ne konsistencen e feceve te femijes ( behet me e bute)
 • Formule me e 

Përbërësit:

100% proteina hirre, laktoze, ß-palmitat, perzierje patente prebiotikesh scGOS/lcFOS (raport 9:1), niseshte,  LCPUFAs (omega-3 and omega-6), vitamina dhe minerale, antioksidante.

Përgatitja: 

 • Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet
 • Zieni uje te fresket dhe lereni te ftohet ne temperaturen 40°C
 • Mateni sasise e kerkuar te ujit ( referojuni tabeles udhezuese) ne nje shishe te sterilizuar
 • Perdorni lugen qe gjendet brenda kutise dhe sheshojeni pluhurin te niveluesi
 • Mos e ngjeshni ose shtoni pluhurin
 • Shtoni sasine e sakte te pluhurit ne uje, qe mund ta gjeni ne tabelen udhezuese ne anen e pasme te paketimit
 • Mbylleni shishen dhe tundeni menjehere, fort dhe vertikalisht për 10 sekonda derisa pluhuri te jete tretur
 • Ftoheni shishen nen uje te rrjedhshem dhe kontrolloni temperaturen
 • Perdoreni ushqimin menjehere

Vlerat ushqyese për 100ml qumësht të përgatitur:

 • Energji - 285 kj /68kcal 
 • Yndyrna - 3.2g prej te cilave: (te ngopura - 1.4 g, te monopasaturuara - 1.2g, te polipasaturuara - 0.50g)
 • Acid linoleik (LA) - 428 mg; α-Acid linoleik(ALA) - 51mg; Acid arakidonik (AA) - 8.8 mg; Acid dokosahekzanoik DHA - 17mg
 • Karbohidrate - 8.1g prej te cilave: (sheqer - 8.0g, laktoze - 7.8g, inositol - 8.0mg); Fibra - 0.7g prej te cilave: GOS³ - 0.24g, FOS³ - 0.04g, 3’GL ⁴ - 0.015g)
 • Proteina - 1.4g
 • Kazeine - 0.8g
 • Proteina hirre - 0.50g
 • Vitamina: Vitamine A - 60μg; Vitamine D - 1.7μg; Vitamine E - 1.1mg TE; Vitamine K - 5.9μg; Vitamine C - 8.8mg; Vitamine B1 - 0.06mg; Vitamine B2 - 0.14mg; Vitamine B3 - 0.46mg; Vitamine B6 - 0.05 mg; Folate - 16μg; Vitamine B12 - 0.09μg; Biotin - 1.8μg; Acid Pantotenik - 0.56mg
 • Minerale: Natrium - 23mg; Kalium - 74mg; Klorid - 54mg; Kalcium - 95mg; Fosfor - 55mg; Magnez - 6.8mg; Hekur - 1.1mg; Zink - 0.65mg; Baker - 0.05mg; Mangan - 0.01mg; Fluor ≤ 0.006mg ; Molibde­num ≤ 6.1μg, Selen - 3.1μg, Krom ≤ 6.1μg, Jod - 13μg; L-karnitine - 2.0mg; Koline - 15mg
 • Taurine - 5.1mg
 • Karbohidrate jokalorike 0.12g
 • Nukleotide 2.4mg

Rrezik alergjie: Peshku, Soja, Qumeshti.

Sasia: 400 gr.

Aptamil, filimi i mbarë për t'u rritur të shëndetshëm dhe të fortë!