APTAMIL - QUMESHT FORMULE KUNDER REFLUKSIT GASTRO-EZOFAGEAL "AR 1" - 400G, 0-6 MUAJSH

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
1,800L /COPE

MOSHA:
MARKA:
PRODUKTI:
ORIGJINA:
PESHA:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Zgjidhni Aptamil dhe rrini të qeta!

Përshkrimi:

Aptamil AR (Anti Reflux) eshte ushqim per nevoja speciale mjekesore qe jepet me keshillen dhe nen vezhgimin e mjekut.
Refluksi ndodh kur permbajtja e stomakut kthehet ne ezofag pas ushqyerjes, regurgitimi ndodh kur kjo mase arrin ne goje.

Formula eshte e pershtatshme per 6 muajt e pare te jetes.


Specifika:

 • Permbajtja e pastes se krijuar nga bishtajat e karobit, sjell trashjen e formules, por pa ndikuar te vlerat ushqyese te saj duke reduktuar me 78% episodet e regurgitimit
 • Formule e gjenerates se re qe permban prebiotike scGOS/lcFOS, postbiotike & HMO 3’GL, (oligosaharide qe gjenden ne qumeshtin e gjirit) kombinim i provuar shkencerisht qe permireson mikrobioten dhe forcon imunitetin e bebeve
 • Gjate fillimit te perdorimit te formules anti-refluks do vihet re nje ndyrshim ne konsistencen e feceve te femijes ( behet me e bute)

Përbërësit:

100% proteina hirre, laktoze, ß-palmitat, perzierje patente prebiotikesh scGOS/lcFOS (raport 9:1), niseshte,  LCPUFAs (omega-3 and omega-6), vitamina dhe minerale, antioksidante.

Përgatitja: 

 • Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet
 • Zieni uje te fresket dhe lereni te ftohet ne temperaturen 40°C
 • Mateni sasise e kerkuar te ujit ( referojuni tabeles udhezuese) ne nje shishe te sterilizuar
 • Perdorni lugen qe gjendet brenda kutise dhe sheshojeni pluhurin te niveluesi
 • Mos e ngjeshni ose shtoni pluhurin
 • Shtoni sasine e sakte te pluhurit ne uje, qe mund ta gjeni ne tabelen udhezuese ne anen e pasme te paketimit
 • Mbylleni shishen dhe tundeni menjehere, fort dhe vertikalisht për 10 sekonda derisa pluhuri te jete tretur
 • Ftoheni shishen nen uje te rrjedhshem dhe kontrolloni temperaturen
 • Perdoreni ushqimin menjehere

Vlerat ushqyese për 100ml qumësht të përgatitur:

 • Energji - 276kj /66kcal
 • Yndyrna - 3,4g, prej te cilave: (te ngopura - 1,5 g, te monopasaturuara - 1.3g, te polipasaturuara - 0.60g)
 • Acid linoleik (LA) - 450mg; α-Acid linoleik(ALA) - 54mg; Acid arakidonik (AA) - 17mg; Acid dokosahekzanoik (DHA) - 17mg
 • Karbohidrate - 7.3g prej te cilave: (sheqer - 7.2g, laktoze - 7.0g, inositol - 7.3mg)
 • Fibra - 0.70 g prej te cilave: (GOS² - 0.24 g, FOS³ - 0.04 g, 3’GL ⁴ - 0.015 g)
 • Proteina - 1.3 g
 • Kazeine - 0.80 g
 • Proteina hirre - 0.50 g
 • Kripe - 0.05 g
 • Vitamina: Vitamine A - 58μg; Vita­mine D - 1.6μg; Vitamine E - 1.1 mg TE; Vitamine K - 5.8μg; Vitamine C - 9.2mg; Vitamine B1 - 0.07mg; Vitamine B2 - 0.14mg; Vitamine B3 - 0.43mg; Vitamine B6 - 0.05mg; Folate - 14 μg; Vitamine B12 - 0.08μg; Biotin - 1.7μg; Acid Pantotenik - 0.50mg
 • Minerale: Natrium - 22mg; Kalium - 75mg; Klorid - 53mg; Kalcium - 79mg; Fosfor - 51mg; Magnez - 5.1mg; Hekur - 0.79mg; Zink - 0.63mg; Baker - 0.05mg; Mangan - 0.004mg; Fluor ≤ 0.006mg; Molybdenum ≤ 5.9μg; Selen - 3,0μg; Krom ≤ 5.9μg; Jod - 13 μg, L-karnitine - 2.1mg; Koline - 22mg; Taurine - 5.3mg;
 • Karbohidrate jokalorike - 0.10g;
 • Nukleotide - 2.3 mg

Rrezik alergjie: Peshku, Soja, Qumeshti.

Sasia: 400 gr.

Për një të ardhme të shëndetshme dhe të fortë, zgjidhni Aptamil!