APTAMIL - QUMESHT FORMULE 400G/0-12MUAJSH "LACTOSE FREE FIRST INFANT MILK" - 8712400718066

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
1,850L /COPE

MOSHA:
PESHA:
MARKA:
PRODUKTI:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Përshkrimi:
Shendeti i femijes me i rendesishmi nga cdo gje tjeter, ndaj ne ju ofrojme produktet me cilesore dhe te cerfifikuara.
Qumeshti formule "Aptamil Lactose Free" eshte ideal per foshnjat qe nga lindja e ne vazhdim.
Eshte pa laktoze dhe perdoret per te mbeshtetur nevojat ushqyese te foshnjes ne fazen e hershme te zhvillimit te tyre.
Nuk rekomandohet te perdoret per foshnjat qe jane alergjike ndaj proteinave te qumeshtit te lopes.
Specifikat:

 • Formule e kompletuar per trajtimin e intolerances ndaj laktozes dhe diarrese
 • Klinikisht pa laktoze
 • Pa sukroze
 • Bazuar 100% ne kazeine
 • I jep qumeshtit nje shije te pranueshme nga femijet
 • Per te rivendosur balancen hidrike, Aptamil Lactose Free ka nje osmolaritet te ulet (150mOsmol/l) osmolariteti 170 mOsmol/kg)
 • Alergjene: qumeshti, peshku, soja
Udhezime per perdorim:
 1. Lani gjithmone duart dhe sterilizoni shishen ose filxhanin duke i zier ne uje per 10 minuta
 2. Zieni ujin e pijshem te paster per 10 minuta, lereni te ftohet
 3. Derdhni sasine e duhur te ujit te vaket te zier me pare ne shishe/filxhan te sterilizuar
 4. Shtoni numrin e sakte te lugeve te nivelit te pluhurit Aptamil Pa Lactose
 5. Mbylleni shishen/filxhanin dhe tundeni mire derisa pluhuri te tretet plotesisht
 6. Kontrolloni temperaturen e ushqimit ne brendesi te kycit te dores
 • Kujdes: Ruajeni pluhurin te mbyllur fort ne nje vend te fresket dhe te thate.
 • Mund te perdoret brenda 3 javesh nga hapja
 • Perberesit:
Energji 276kj /66kcal ; Yndyrna 3,4g, prej te cilave: (te ngopura 1,5 g, te pangopura me lidhje njefishe 1.3g, te pangopura me lidhje shumefishe 0.60g); Acid linoleik (LA) 448mg; α-Acid linoleik(ALA) 55mg; Acid arakidonik (AA) 17mg; Acid dokosahekzanoik (DHA) 17mg; Karbohidrate 7.6g prej te cilave: (sheqerna 1.2g, laktoze polyol<0,007g, inositol 7.3mg); Fibra 0g prej te cilave: Proteina 1.3g; kazeine 1.3g, Vitamina: Vitamine A 58μg; Vitamine D 1.4μg; Vitamine E 1.2mg TE; Vitamine K 4.4μg; Vitamine C 9.3mg; Vitamine B1 0.07mg; Vitamine B2 0.14mg; Vitamine B3 0.43mg; Vitamine B6 0.05mg; Folate14 μg; Vitamine B12 0,17μg; Biotin 1.6μg; Acid Pantotenik 0.53mg; Minerale: Natrium 22 mg; Kalium 80mg; Klorid 51mg; Kalcium 68mg; Fosfor 49mg; Magnez 5.6mg; Hekur 0.71mg; Zink 0.48mg; Baker 0.05mg; Mangan 0.01mg; Fluor ≤ 0.006mg, Selen 3,0μg; Jod 13μg, L-karnitine 2.1mg; Koline 22mg; Taurine 5.4mg; Nukleotide 2.3mg.
 • Sasia: 400 G
 • I testuar dhe provuar klinikisht
 • KUJDES*--Aptamil Lactose Free nuk eshte i pershtatshem per foshnja me galaktosemi apo alergji ndaj proteinave te qumeshtit te lopes.

Cilësi maksimale për fëmijët tuaj!