APTAMIL - QUMESHT "FOLLOW ON MILK" - 200ML, 6-12 MUAJ

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
300L /COPE

VËLLIMI:
MOSHA:
MARKA:
PRODUKTI:
ORIGJINA:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Përshkrimi:

Qumesht i lengshem, gati per perdorim.

Me vitamine D per te mbeshtetur funksionin normal te sistemit imunitar.

Paketim steril, i sigurt dhe praktik.

Bazuar ne 40 vjet kerkime mbi jeten e hershme

Përgatitja:

  • Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet sipas udhezimeve te dhena
  • Tundeni shishen mire. Hidhni sasine e kerkuar te qumeshtit ne nje shishe te sterilizuar
  • Mund t'ia jepni bebes ne temperature dhome, ose ta ngrohni nese deshironi
  • Per arsye higjienike, qumeshti i mbetur ne shishen e ushqimit duhet te derdhet gjithmone brenda 2 oresh
  • Pas 6 muajve rekomandohet t'i jepet bebes 500-600 ml qumesht ne dite si pjese e nje diete te larmishme
  • Ruhet ne nje vend te fresket dhe te thate perpara se te hapet.
  • Pasi te hapet, Qumeshti i Foshnjes se Pare te paperdorur ende ne shishe duhet te futet ne frigorifer menjehere dhe te perdoret brenda 24 oresh.

Përbërësit:

Uje, Laktoze (nga qumeshti), Vajra bimore, lecitine soje, vaj peshku, fosfat kalciumi, kloid kaliumi, citratkaliumi, hidroksid kaliumi, citrate natriumi, inositol, klorid magneziumi, L-karnitine, Acid pantotenik, Antioksidant, Nikotinamid, Karbonat Kalciumi, permban Vitamina (B2, B1, B6, A, E, C, D3), Acid folik, biotine, GOS, etj.

Alergjenë: Qumesht, Peshku, Soja

Shënim: Ushqimi i gjirit eshte ushqimi ideal per rritjen e shendetshme dhe per zhvillimin e femijeve.

Ky produkt do te perdoret per foshnjat mbi 6 muajshe.

Perpara se te vendosesh te plotesosh ose te zevendesosh ushqimin e gjirit me kete produkt, keshillohu me mjekun.

Sasia: 200 ml

Rritemi së bashku!