ONUFRI - DON KISHOTI 1+2 SET HARDCOVER - MIGUEL DE CERVANTES

(0 Vlerësime Nga Klientët)

Shitur Nga:
Shop Mania
Çmimi:
3,000L /SET

AUTORI:
ISBN:
NUMRI I FAQEVE:
VITI I PUBLIKIMIT:

Sasia:
( I Disponueshëm)

Çmimi Total:

Pagesa:

Shpërnda në:

Përshkrimi:

Udhetimi i Don Kishotit nuk eshte nje udhetim hapesinor, por ben pjese ne udhetimin e brendshem te njerezimit.

Udhetimi i Don Kishotit ndodh ne kohen e udhetimeve te medha, sic eshte udhetimi me i famshem dhe me me buje i historise se njerezimit: zbulimi i Amerikes.

Ne kete set jane bashke dy vellimet e Don Kishotit, nje prej kryeveprave te letersise boterore, nje prej romaneve te pashmangshme ne letersine boterore.

Vellimi i pare vjen ne shqip nga Fan Noli dhe vellimi i dyte nga Petro Zheji.

Lexim të këndshëm!